Hõbeakadeemia tudeeris füüsilise aktiivsuse kasusid (0)
Projekti Hõbekadeemia neljanda koolituse juhtteema oli „Füüsiline liikumine hoiab tervist ja teeb meele rõõmsaks“. Setomaal 27.-28. mail toimunud meistriklassis osales 33 tedmishimulist pensionäri, 16 Setomaalt ja 17 Smiltenest.
Füsioterapeut Karin Liivago selgitas, millised muutused organismis vananedes toimuvad, kuidas liikumine aitab vormis püsida, millele tuleb tähelepanu pöörata. Ta tutvustas ka treeningvahendeid ning soovitas erinevaid harjutusi nii maal kui vees.
Kairi Ustav tutvustas osalejatele Värska Sanatooriumis pakutavaid tervise edendamise teenuseid.
Aime Klaas viis läbi kaks meistriklassi. Ühes selgitas ta jooga kasulikkust ning viis läbi toolijooga õpitoa. Teises selgitas ta kepikõnni kasulikkust, õpetas sobilikke kõndimiskeppe valima ning näitas kepikõnni tehnikaid.
Podoloog Merike Tein kõneles jalgade tervisest ja õpetas jalgade tervise eest hoolitsema.
Osalejatel oli võimalus järele proovida ka Värska Veekeskuse veevõimlemise videotreeningud.
Õhtune aktiivne kultuuriprogramm ning jalutuskäigud Podmotsa külas ja Piusa külastuskeskuse juures ühendasid liikumisvõimaluse kultuuriliste elamuste ja uute teadmistega.
Suur tänu huvitava programmi eest kõigile lektoritele ja treeneritele.
Hõbeakadeemia läks nüüd suvevaheajale, projekti tegevused algavad taas sügisel.
Koolitus toimus projektis Silver Academy, mille elluviimist toetab INTERREG Eesti–Läti Programm 2021-2027. Projekti juhtpartner on Setomaa Liit, patner on Smiltene vald Lätist.



Kommentaarid
Kommentaare pole